Youth Futsal squads announced

Words: NRF Media

Friday 16 July 2021

Picture: Phototek

AUCKLAND, New Zealand - Northern Regional Football and Auckland City FC have announced their squads for the National Youth Futsal championships this weekend at the ASB Sports Centre in Wellington.

The annual tournament features hundreds of boys and girls competing in six categories – under 14's, under 16's and under 19's - you can find the tournament schedule here.

We have two teams representing our region, with one team selected from the former NFF sides based north of the bridge, and one in partnership with Auckland City FC.

Northern Football Federation-based NRF teams:

Under 14 girls

Mollie Parker, Ella Jerez, Paige Sharp (GK), Katja Stupar, Amy Sutton, Tayla Gardner, Ava Lewis, Niva Smith, Ciara Quann, Abby Chad.

Coach: Ashleigh Taylor 

Manager: Jayna Bennett

Under 16 Girls

Hayley Harris, Jess Smith, MacKenzie Longmuir, Madison Day (GK), Sophie Thompson, Jorja Smith, Danielle Canam, Hillary Halpin, Jo Sargisson, Grace Chitty,

Coach: Ashleigh Patton 

Manager: Anu Maibayar

Under 14 boys

Nafaueli Kelesoma, Jaxon Alexander, William Gross, Fion Howard, Archie Knox, Mathew Phillander, Luca Owen, Ethan Keyte, Hawk Edwards, Taha McLean Saad

Coach: Christian Reynolds 

Manager: Kezia Holmes 

Under 16 boys

Ryan Revil, Pablo Guedes, Tae Campbell, Mathias Marie (GK), Freddie Gibbins, Jack Potter, Mathew Sullivan, Kevin Chansavang, Callam Francis, Binath Perera

Coach: Farnam Foroutan 

Manager: Hayley Stirling 

Under 19 boys

Bryn Walker, Ben Hailes, Ben Thompson, Badrie Alsheikh, Dominic Hawkins, Max Breingan, Sam Phillips, Josh Avenell, James Meadowcroft, Krishnil Chandra

Manager: Sam Coyle 

Manager: Mathew Hawkins

Auckland City FC-based NRF teams

Under 14 girls

Bianca Norwell, Emma Paetz, Elise Bolland, Jessica Druskovichboh Curran, Kate Beagley, Charlotte Grace O'Neill, Sian Christie, Mel Pacheco, Amelie Drumm

Head Coach: Vaughan Somerville 

Assistant coach: Michaela Buckley

Under 14 boys

Matthew Perkins, Jack Pijnenburg, Yume Endo, Kane Winstanley, Kip Smart, Niko Clare, Mojtaba Sayed, Harry Walker, Joel Lynch, Luke Travaglia

Head Coach: Dylan Manickum

Assistant Coach: Adam Paulsen 

Under 16 girls

Isabelle O’Connell, Lara Colpi, Zoe Benson, Olivia Erskine, Bella Cranefield, Charlotte Richardson, Katherine Fulton, Sydney Sparks, Lucy Hunt, Penny Brill

Head Coach: Shivy Anthony 

Assistant Coach: Abby Murphy

Under 16 boys

Kaiu James Pemberton Wright, Daivik Devansh Naidu, Hamza Alfayad, Astor Perez Baldoni, Ryan Shen, Cael Samuelaaron Arif Mohammed, Rhys Christie, Dylan Winstanley, Tom Fitzpatrick

Head Coach: Victor Yim 

Assistant Coach: Tom Picken 

Under 19 girls

Emma Douthwaite, Charlotte Gordon, Heidi van der Peet, Mia Grgicevich, Kitty Jacob, Eva Vujnovich, Eloise Grace Robinson, Abby Nicolson, Emma Pijnenburg, Gabby Abraham, Hannah Reddy

Head Coach: Hannah Kraakman 

Assistant Coach: Nic Downes 

Under 19 boys

Hayden Cooper, Noah Banks, Oscar Yee, Alejandro Fernandez Almendra, Niclas Koenig, Antonio Scotter, Tyler stubbs, Hamish Grey, Keegan Thompson, Hossain Ali Hossaini

Head Coach: Declan Peach

Assistant Coach: Ben Hill 

Article reproduced courtesy Northern Regional Football. 

 

Related Articles

National League Championship

TBC

AC
vs
AC
Player Profiles
Table
Position P W D L F A Pts
1 AC181512631946
2 AU191054422535
3 ES191045312134
4 BU191036503333
5 WS18846443528
6 BO18747263825
7 HW18657354423
8 NS19577354022
9 MU196310244021
10 MA19577333522
11 NR192512224111
12 WR193214185211

Full Ladder

Photo Gallery
Facebook
Twitter
Auckland City FC Social